פרק 10: עוגה


1 דקות קריאה
04 May
04May

תקציר: אפרת מוצפת בתחושת אבל על התינוקת שאיבדה לפני ההריון. כשהיא משתפת את בעלה בתחושה שלה, השיחה מסתבכת ונוצר מתח רב ביניהם. היא מחליטה ליסוע לאחותה, מיכל, כדי לשתף אותה ולהתיעץ איתה.


מיכל פתחה לה מיד. "אפרת!" היא חייכה בחמימות, וחיבקה אותה.

בבית של ההורים, הן לא היו רגילות לחיבוק. רק בסמינר גילתה שלא כולם ככה, שזה ענין של מנטליות, שיש בנות שמתחבקות עם אמא שלהן ואחיות שלהן בתור הדבר הכי רגיל וטבעי. היא ומיכל דיברו על זה פעם, ועדיין הרגישו מוזר עם הרעיון.

אחרי האסון פרצה מיכל את המחסום הזה.

"איזה יופי שבאת." אמרה מיכל כשהתיישבו שתיהן על הספה.

אפרת שחררה את הנעל הימנית הלוחצת. "באמת יופי." חייכה. כבר מיום ראשון ניסתה לפנות ערב שבו תוכל ליסוע. "מה איתך?" היא התרגלה מידי לפרוק אצל מיכל את הקשיים שלה. מאז השיחה שלהן במוצאי-שבת היא תוהה האם לא עשתה טעות. "מה עם דידי?"

"בסדר, ברוך השם. אנחנו בהמתנה עכשיו לטיפולים אצל קלינאית תקשורת."

"המתנה ארוכה?"

"אומרים לנו שלא, אבל זה בכל אופן לא מספיק מהר. הוא צריך להספיק לקבל ארבעה טיפולים עד לוועדות השמה, והן אמורות להיות בשבועות הקרובים ממש."

"החלטתם סופית על גן שפה?"

"לא. ממש לא. הגננת טוענת שגן שפה לא טוב בשבילו. היא אומרת שהוא צריך להיות במסגרת עם ילדים מפותחים, כי הוא מחקה הרבה את הסביבה." מיכל נראתה מודאגת. "אנחנו רוצים בשבילו שילוב. שהוא יקבל בגן הרגיל את העזרה שהוא צריך. גם זה דבר שמחליטים עליו בוועדה".

"אמרת שהקלינאית טענה שהוא כמעט לא צריך עזרה".

"כן, אבל הוא צריך אבחון של ריפוי בעיסוק. רואים שיש לו קושי במוטוריקה גסה, וגם... לא יודעת." אחותה העבירה את אצבעה על החתך הקטן שבמרכז הספה. "אני חושבת שהוא צריך עזרה רגשית. לא בדיוק ברור לי".

"למה את חושבת שהוא צריך עזרה?"

"לא יודעת, אני רק רואה שהוא מסתבך רגשית." היא הביטה באפרת בחמימות. "מה קורה? מה קרה בשבת?"

"היה לנו קצת מסובך." למיכל באמת יש עכשיו כוח להקשיב?

"מה מסובך?"

"דובי כאילו מתעצבן על זה שאני עצובה". היא העבירה לשון על שפתיה בתחושת בגידה. היום שאלה את דובי אם הוא מסכים שהיא תספר למיכל על ההריון. הוא ענה שכן, אם זה חשוב לה. 

בסוף – היא מדברת עליו.


דברים טובים עולים כסף.

המשך המאמר למנויות פרימיום בלבד, בתשלום של פחות מ - 4.50 למגזין חודשי מפנק!

רוצה גם להשקיע בעצמך?

ניתן להצטרף כאן. 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.