1 דקות קריאה
13 Mar
13Mar

'רגע על צפת' אומר שלום. היה טוב לשוט בין דפיו הווירטואליים, לחלוף על מאורעות ומראות צפתיים, לפרוק מחשבות, להיפגש עם לבבות אפילו בלי להכיר. לתת השראה לאי מי (לו יהי). לעבד את החיים האלו לתוך תיבות ומילים...

צפת היא מקום אבל צפת היא גם רוח. והרוח שלה יכולה לשכון בכל מי שתרצה, שתתחבר. 

צפת מאפשרת לנשמות לפגוש את השמיים, לפנים המוסתר להתגלות בעוצמה. לכן היא שייכת לכולם, ונוגעת עמוק בכולם. אני אוהבת את צפת, מחוברת וחיה בתוכה כבר 16 שנה, שמחתי לכתוב עליה. 

טור, זה דבר נפלא. לצקת את הנקודה שלך לתוך מילים, לארוז אותן בקובץ וורד ולשלוח לשבי, לאתר הרגעים המתחדש שלה, היה אחד הממתקים של השנה וחצי האחרונות... תודה השם, תודה שבי, תודה לכולכן, לכל מי שקראה והתחברה.

ולסיום, שיתוף אחרון לכבוד פורים, זמן של ניסים וישועות, התחזקות ותפילות שמיתמרות ועולות לשמיים. נס מתוק וצפתי שירד לעולם בחודש אדר. נס שקרה לי עצמי. ואני בהחלט רוצה ושמחה לפרסם.

ליל שבת קודש. בית החולים זיו נם את שנת הליל במסדרונות מוארים. אני ערה. נרגשת. בתוך עריסה שקופה שוכנת ילדת חלומות, תינוקת-פז. פלומה רכה. מגע משי. אפון זעיר, נשימות קצובות. פלא. בריאה אלוקית לא נתפסת. את באמת שלי, בובה? לראות אותך ולא לשבוע.

ארבעה תינוקות נולדו לי כאן לפניה. ארבעה ילדים יקרים הי"ו. וכמו שארבעתם באו בהפרשים קצובים וצפופים עד מאוד, כך זה עצר לשנים רבות, עשר במספר.

התפללתי, רציתי, השתדלתי, אך נראה שמשמיים רצו אחרת. לא דחקתי את השעה, לא הייתה סיבה. אבל הרצון שלי לזכות לעוד נשמות יקרות לא חדל...

לפני שנה וחצי התחלתי ללמד את הספר 'סיפורי מעשיות' לרבי נחמן מברסלב. ספר שעצם הקריאה בו מסוגלת, ומובילה להתעוררות גדולה לעבודת השם יתברך. הספר הזה משך אותי כבחבלי קסם. המעשיות המתרחשות בארמונות מלכים, במדבריות, ובשדות... העלילות המפותלות אפופות הילה מסתורית, הניסוח שובה הלב בתוכו נרמזים סודות התורה... זה היה לימוד יומי, עקבי. 

אני, וקבוצת החברות שלמדו יחד איתי התעלינו מאוד מהלימוד הזה. זוכרות את הספר שסיפרתי לכן עליו, 'רק תהיי מתגעגעת'? הוא יצא לאור בזכות הלימוד הזה בפסח דאשתקד. וגם עלון לנשים שנקרא "חברות מקשיבות" שרץ כבר שנה שנייה בעולם - יצא בעקבות הלימוד. 

בזמנו, כשיצא הספר לאור, ניחמה אותי חברה קרובה: "נתנו לך ספר. ספר זה גם סוג של לידה!". כי אכן תהליך ההוצאה שלו היה מאתגר כל כך... לידה ממש. הסכמתי איתה בכל לב. אבל ההפתעה הגדולה ביותר הייתה לקראת סיום הלימוד. כשאנחנו ממש באחת המעשיות האחרונות - גיליתי שאני מחכה לאוצר הכי יקר בעולם. נפקדתי בפקודת ישועה ורחמים. זה היה הלם. שוק. זה היה מרגש ומשמח עד בלי די.

עתה המתנה המתוקה כבר כאן, השם ישמור אותה, טוב להודות להשם!

כשחשבנו איך לקרוא לה, חיפשנו שם שקשור לסיפורי מעשיות. שיעיד על הנס, על הישועה. פתע נזכרנו שרבי נחמן אומר שקריאת המגילה היא בחינת סיפורי מעשיות משנים קדמוניות, ולכן קראנו לה: 'הדסה', היא אסתר המלכה.

בזכות מרדכי היהודי ואסתר בת אביחיל, שנזכה להתעוררות אמתית לעבודתו יתברך, ולגאולה שלמה ברחמים.

אך טוב וחסד,

והרבה תכלת!

באהבה, שפרה.


ומי שרוצה עוד... : )

מוזמנת להצטרף לרשימת התפוצה של 'חברות מקשיבות' במייל: nekudatemet148@gmail.com

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.