1 דקות קריאה
02 Dec
02Dec

אני אוספת רגעי הווייה. רגעים להנציח אותם בתוכי. רגעים של יופי ביקום. רגעים.

לאחרונה, ממש עכשיו לכבוד חנוכה זכיתי לקבל מתנה. המצלמה המקצועית שאני חולמת עליה שנים סוף סוף הגיעה לפתחי. 

לא, לא החלפתי מקצוע ;) כבן אדם שמתבונן בעומק של החיים אני אוהבת מאד לצלם ולהנציח רגעי קסם, תנועה בסטודיו, יופי בטבע. אני המון מחפשת את משחקי האור והחושך ואיך שהם מקבלים ביטוי בסביבה. 

באמצעות צילום אני זוכה רגע לתפוס את העוצמה של מה שאני רואה ונרקם על ידי הבורא באותו רגע ומשאיר רושם עמוק בתוכי. כמו ריקוד המשקף את מה שמתחולל בנבכי הנפש.


המצלמה הזאת, זה כבר חלום של לפחות 6 שנים. 

לפני 5 שנים רכשתי מצלמה חצי מקצועית שלקחה אותי כברת דרך, אבל לא העזתי לרכוש מצלמה אמיתית עם עדשות מתפרקות… אני הרי לא צלמת במקצוע, לא למדתי צילום, כביכול זה לא הצדיק את ההוצאה. אבל הקול בנשמה לא הושתק לגמרי. לא נרגע.

הטענה שמגיע לי משהו רק כשיש לזה הצדקה מושלמת כזאת 'לצורך עבודה' ניקרה בי. בכל זאת הוצאה לא קטנה.

ואז לפני שנתיים, הקול הפנימי תפס תאוצה וכבר התחלתי להפנים שמצלמה מקצועית זה מתנה ומוצר הכרחי עבורי לנשמה ובהרבה מובנים מעבר. לא צריך כל כך הרבה הצדקות לכמיהה של הנשמה.

התחלתי לחסוך כסף במעטפה. וכשהמעטפה כבר היה מוכנה עשיתי בירורים, נסעתי בעצמי לחנות ועדיין לא הייתה מצלמה. כי לכל דבר יש זמן ועת. כל הישג גשמי בעולם הזה יש לו הכוונה והובלה רוחנית בהשגחה מדוקדקת על ידי הבורא, וכמובן גם התבשלות פנימית אצלנו, לרצות ולהיות באמת מוכנות לשפע הזה.

עוד פוסט מומלץ: 3 המלצות לכל מי שרוצה שינוי אמיתי

ואז, כמה ימים לפני חנוכה השנה, זכיתי לאחוז ביד מצלמה מקצועית. היה שווה להמתין. כמה למדתי למצות את עולם הצילום על ידי המצלמה הישנה שלי, דווקא בזמן ההמתנה במרדף אחרי החדש. כמה אני מעריכה יותר כרגע את האיכות וההבדל שיש בחדש.

ותראו בעצמכן את ההבדל בין הצילומים של שנה שעברה והשנה.

אני לומדת שכדאי להקשיב לחלומות, בלי לשפוט אותם. פשוט להפנים ולקבל, כמה שזה נראה הזוי ולא שייך, ולא להיבהל מהזמן ומהקצב שלוקח עד שהם באים לידי הגשמה. שום דבר לא קורה רגע אחד קודם, רגע אחד לפני שהתהליך התבשל עד הסוף, גם אם לא נגלה לך בעין סיבת ההמתנה. תמיד תגלי בסוף מתנות שאספת על הדרך. 

מאחלת לך שתזכי תמיד לראות ולזהות אותם.

אז מה החלום הגנוז שלך? איזו תנועה בוערת בך בפנים ומתחננת שתקשיבי לה?

מוזמנת לשתף אותי.


בתנועה לגאולה,

גיטי פורגס
מחול פורץ גבולות

Gittyporgesz4@gmail.comכל התמונות במאמר צולמו ע''י גיטי פורגס.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.