1 דקות קריאה
17 Aug
17Aug

החופשה כמעט חלפה, 

חוזרים לשגרה... יש כזה מושג בזמנים שלנו? מה אתן אומרות?

שנזכה לשנה חדשה רגועה ושלווה יותר...

ובינתיים התרגלנו לזמנים של הפתעות. בהחלט לא פשוט, שום דבר לא צפוי וגם כשמתכננים משהו מראש, עד הרגע האחרון דברים יכולים להשתנות מקצה לקצה. אם זה אירוע, מופע, קורסים, נסיעות, טיסות... במבט שני אין פה הרבה חידושים, כלומר בהתבוננות פנימית על החיים האלו, אולי באים ללמד אותנו מאד במוחש מה זה להרפות, לשחרר שליטה וללמוד לזרום ולסמוך על כוח גדול מאיתנו, הקדוש ברוך הוא...

נעזוב את זה לרגע ונחזור קצת לדבר על עולם המחול והתנועה.

מה זה בעצם מחול, תנועה? בהגדרה הפשוטה זה להכיר ולשנן את השרירים, השלד והמערכות השונות בגוף כמו קורדינאציה, הקשבה פנימית ועוד, כדי להשתמש עם הכלי הזה - 'הגוף', להזרים בתוכו ודרכו אנרגיה נעה, כלומר התנועה, המחול המתפרץ מבפנים החוצה. כמובן חשוב להזכיר שהאנרגיה - התנועה - שזורמת בתוך הגוף שלנו, קשורה גם למערכת הדם – הדם הוא הנפש – אך יש חלק נוסף חשוב בתוכנו שמניע אותנו הרבה מעבר - וזה הנשמה האלוקית ששוכנת עמוק בתוך כל אחת ואחת מאיתנו.


שיעורי מחול ותנועה מהווים עבורנו הזדמנות לגעת בנקודות הכי עמוקות וכמוסות בתוכנו. הזדמנות לחוות במוחש את הנקודות הכי חבויות ורגישות בנפש שלנו, בלי שנצטרך "לדבר אותם" במילים. רק לחוש ולנוע איתם, לתת להם קול בצורה נוספת ומעניינת. לחוות אותם ולנהל איתם שיח פנימי בלי שאף אחד שומע. 

עבורי אישית, שיעורי מחול ותנועה הפכו להיות כלי נהדר לדייק את הנקודות הפנימיות בנפש שלי דווקא דרך רובד הגוף. וכבר אמרו חכמים לפנינו כמה הגוף והנפש קשורים ומושפעים זה מזה. זה הולך משני הכיוונים - מבחוץ פנימה ובחזרה מבפנים החוצה.

מבחוץ אנחנו מקבלות הכוונה, השפעה ועוד, הכל חודר פנימה, עושה מעבדה בפנים - פוגש את הנשמה שלך, הרצונות והרגשות, ומשם בחזרה החוצה בדרך הייחודית שלך.

וכשכל אחת מאיתנו מזרימה מבפנים החוצה את המחול והתנועה הייחודית שלה, העולם נהיה מקום יפיפה, צבעוני, ומלא השראה. 

תנסו לדמיין איך זה לשבת בחדר עם נשים אחרות, לזוז איתן או להתבונן באחרות זזות ומסרים בלתי מילוליים עוברים אליכן, ואתן בדיוק מבינות על מה מדובר. כן. יש מנגנוני קליטה נוספים ועמוקים יותר בגוף האדם, מסרים לא רק עוברים דרך השכל והראש.

היופי של מסרים מסוג הבלתי מילולי שהם מתקבלים דרך מנגנון עיבוד מסוג אחר, זה מה שאני קוראת לו השראה, השפעה, ועלי הבחירה איך לעכל ולעבד את זה... 

כמובן, חפרתי קצת... במונחים פשוטים, מכיון שזאת חווייה בלתי מילולית, כדאי להתנסות ולחוות בעצמכן, ניסיתי להסביר ☺


שמחה לבשר, שבעז''ה אחרי החגים אני פותחת סדנה חדשה לנשים בשיטתי InsightOut, שתעסוק במחול, תנועה וכלים ליצירה ותהליך אישי. 

יותר פרטים אפשר לקבל בפרטי ואשתף אתכן כאן בהמשך כשיהיה תאריך ליום הפתוח להתרשמות מקרוב.


אך בחזרה לימינו, ההפתעות והחוסר הוודאות... 

אנסה לתרגם את זה דרך שפת התנועה והמחול. כשאנחנו רוקדות מפרץ אנרגיה שמתפרץ מבפנים החוצה, זה עובר את הגדה של גבולות הגוף הפיזיים, ודורש מהרקדנית לסמוך על האי ודאות לאן התנועה תיקח אותה. 

להיות בזרימה ובהקשבה איך ולאן לנווט את הגוף בכדי לא להגיע למקומות לא רצויים, לא ליפול בצורה לא בטוחה, להיתקע לקיר או באחרות. זה ללמוד מיומנות: לדעת לסמוך, לזרום ולהיות מוכנה לעשות שינויים בשניות, לגלות גמישות.

זאת דוגמא קטנה איך אני פוגשת את החיים על כל גווניהם ועמקם בתוך חלל הסטודיו ועבודה עם הגוף והתנועה שלו. 

כתוב: "עתיד הקב"ה לעשות מחול לצדיקים…" (תענית, ל"א א')

מחול זה לגמרי כלי שמחבר עבורי את השמיים והארץ.

מזמינה אתכן נשים יקרות לקראת השנה החדשה להצטרף לתנועה ומחול החיים.

להצטרף לתנועה של גאולה. גאולת הגוף והנפש ולתת דרור לנשמה האלוקית שלנו.


בתנועה מתמדת,

גיטי פורגס

מחול פורץ גבולות

gittyporgesz4@gmail.comהערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.