1 דקות קריאה
03 Jan
03Jan

ר''ח שבט תשע''ד. 

8 שנים.

היום לפני 8 שנים זכיתי ב''ה להוליד לעולם את היצירה האישית השניה שלי: 'פאי' . 

פאי - יצירת מחול רב תחומית מרגשת ומרחיבת אופקים. פאי מנסה לפענח את הסוד הנסתר של העץ שבטבע וכיצד הטבע מלמד אותנו על עצמנו ומחזיר אותנו הביתה, לטבע שבנו. 

בזמנו זה היה היצירה השנייה מיצירותיה של להקת המחול 'כרמיה' (המיתוג הקודם, שקדם את 'גיטי פורגס - מחול פורץ גבולות') 

זה היה מופע באורך מלא של חמש רקדניות, שלוש נגניות לייב על הבמה עם מוזיקה חיה ומקורית, אמנית וידאו -ארט וקהל נשי שהשתתף גם כן במופע. 

חווייה נשית מרוממת ומעמיקה שנוצרה כולה בהשראת העצים שבטבע. 'כי האדם עץ השדה'.וכמו שלא האמנתי אז שאמצא את עצמי אחרי 8 שנים עם רזומה של 6 יצירות מחול רב תחומיים ועוד יצירה בתהליך ב''ה... אני נושמת כרגע עם לב מלא הודיה לקב''ה על העבר על ההווה ופני אל העתיד. השמיים הם הגבול.

אחד מהמקומות שנותן במה לאמניות כמוני, הוא בית ספר למחול 'הללו' שהקימה חיה שלמה, ובעיקר שבוע המחול היהודי 'יש מאין', שיזמה חיה,  לנשים חרדיות /דתיות, חיה היא דוגמא חיה לאשת חזון שמגשימה חלומות.

לפני שבוע זכיתי להופיע שוב בשבוע המחול היהודי 'יש מאין 6'!, עם היצירה האחרונה שלי ' The P(a)lace- - מקומי כבת מלך', בתוך ערב של יוצרות עצמאיות - 'סיפורי התחלות' של ארבע יצירות שמדברות זיכרונות, התחלות, מדברות כל אחת בשפתה. זה היה בלילה השלישי של שבוע המחול.

מדובר משבוע מלא וגדוש במופעי מחול על גווניו - מחול מודרני, קלאסי, היפ הופ ועוד, מופעי להקות, משולב עם מופעי מוזיקה וסדנאות בסטודיו הללו. שבוע שגם אני חגגתי בו ביחד עם מאות נשים ובנות מהמגזר החרדי הדתי שבאו לראות ולחוות אמנות המחול היהודי מקרוב.

בין השמות שהופיעו היו: להקת המחול הללו, תזמורת זמורה, להקת נשימה, להקת הללוי-ה, אנסמבל הבלט של הללו ועוד רבות וטובות.

בפלטפורמה הזו אני מודה לחיה שלמה על היוזמה, לשרה טייב על ההפקה, לטלי עופרי המנהלת האמנותית של 'יש מאין' - על פלטפורמה מדהימה שהן יוצרות כל שנה מחדש, לנו המופיעות ולכן נשים יקרות כקהל.. הכל ברצון שיהיה מקום לבוא להכיר מקרוב את הנעשה ונשמע של עולם המחול החרדי/  דתי. ויש... יש הרבה ב''ה.ואתן קוראות יקרות, מי מכן שהגיע השנה לאחד מהמופעים אשמח שתכתבו לי, אשמח לשמוע ממה נהנית ומגם ממה לא : ) 

ומי שטרם הגיעה, נא לשריין ביומן לשנה הבא הבעל''ט: שבוע המחול 'יש מאין' תמיד קורה בסוף חודש דצמבר...

וכמובן אפשר תמיד לעקוב אחרי המופעים הנוספים שאני מפרסמת כאן, במייל במהלך השנה... 

בתפילה שהיצירה הנשית תגדל ותפרח עם השנים כמו עץ פורה שהענפים עוברים את גדותיו... 

שנפגש את עצמינו יום אחד עם ריבוי מופעי מחול, ובכלל, אמנות נשים שמכבדת אותנו - ושכבר לא נדע על איזה מהם לוותר😊

לתגובות, ולקבלת עוד תכנים ממני: gittyporgesz4@gmail.com

בתנועה מתמדת לגאולה,

גיטי פורגס, מחול פורץ גבולות


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.