1 דקות קריאה
11 Sep
11Sep

את הגב' מנוחה גרוס המקימה והמנהלת של מעל"ה - מסגרת ערב לבוגרת הסמינר - ראיינתי פה בעבר בנוגע למסע לפולין שהם מוציאים שלוש פעמים בשנה. 

אבל יש עוד משהו מיוחד שסמינר מעל"ה מפיק כל שנה: כנס חיזוק מרכזי בעשרת ימי תשובה בבנייני האומה בירושלים.

אנחנו מוצפות היום בשיעורים וכנסי התעוררות, אבל על הכנס של מעל"ה נשים ובחורות רבות לא מוותרות.

הכנס של מעל"ה הוא לא עוד כנס. הוא כנס רב עוצמה, או כמו שמדייקת הרבנית מנוחה: 'מעמד' - שמכניס את הנשים בגובה אחר ליום כיפור.

את הכנס מכבד באופן קבוע נשיא הסמינר - הגאון הרב ישראל גנס שליט"א, והשנה גם מרן הרב יצחק אזרחי שליט"א, שממעט להופיע בפני נשים.מנוחה, איך נולד הרעיון לכנס?

"הכל התחיל שבוגרות מעל"ה הנשואות, ביקשו מסגרת המשך. במשך השנה היה קצת מורכב לבצע, אבל החלטנו שפעם בשנה נפיק כנס מרכזי שישאיר את כולן ברוממות ועם טעם של עוד.

עשינו כנס ראשון ב"בית מלכה" והגיעו מאות בנות, הרבה מעבר למה שהכיל האולם. שנה לאחר מכן שדרגנו לאולם תמיר, וגם שם האולם התמלא עד אפס מקום, כפשוטו.

בשנה השלישית צרפנו את שני האולמות שמכילים 1700 מקומות ישיבה - והגיעו 2100 נשים... המקום תמיד היה צר מלהכיל את המרובה, וכך עברנו לפני 10 שנים לבנייני האומה, ושנה אחרי שנה אלפי הכרטיסים אוזלים במהירות שיא, שבוע לפני הכנס בדרך כלל כבר אין כרטיסים.

בשנתיים האחרונות בעקבות הקורונה הכנס התקיים בשידור חי טלפוני - היו לנו 12,000 האזנות באותו לילה (!) ועוד 12,000 (!) האזנות בימים שאחרי הכנס עד יום כיפור".

24,000 האזנות, זה המון!!

"כן, נשים ממש חיכו לזה. אני חושבת שזה הרבה יותר מכנס הרצאות, זה ממש מעמד, דברי אלוקים חיים. מלבד נשיא הסמינר הרב ישראל גנס שליט"א ומרן הרב יצחק אזרחי שליט"א, ידברו גם הרב משה בויאר, הרב צביאלי בן צור, ומנהל מעל"ה הרב יגאל גרוס. בנוסף, יוקרן מסר מיוחד וברכה אישית לבאות הכנס מאת הרבנית קולדצקי. 

הכנס מסתיים במעמד קבלת עול מלכות שמיים ברוב עם. זה הערב למי שרוצה לשמוע ולהתרומם".


זה בטח לא קל לחזור לארגן כנס אחרי שנתיים של קורונה ושמיעה דרך הבית...

"נכון. לא פשוט לחזור ולהפיק פרויקט בסדר גודל כזה יחד עם העול הכספי הרב. ואני מודה שהיו רגעים שחשבתי לוותר על הכנס ו/או להפיק אותו שוב בשידור חי טלפוני. אבל לא יכולתי לעמוד כנגד הפניות הרבות שהגיעו אלי עוד לפני חודש ויותר לרכישת כרטיסים לכנס. הרגשתי שציבור הנשים והבנות מחכה דווקא לצאת מהבית ולשוב ולהשתתף במעמד ברוב עם כהכנה ליום הדין הבעל"ט". 

איפה אפשר לרכוש כרטיסים?

"יש לנו 22 מוקדי מכירת כרטיסים בשכונות ירושלים והסביבה, ואפשר לשמוע פרטים בטלפון 02-651-7666,  כמו כן ניתן לרכוש בקניה טלפונית, במספר: 6565* ".
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.