אפשר להפריד את העסק ואת העבודה מהבית! מי את? / כתבה שלישית בסדרה: עצמאות


1 דקות קריאה
24 May
24May

"אני אמא". 

  • "אני ירושלמית". 
  • "אני בודקת תוכנה". 
  • אחות בבית החולים שטיפלה בי במשך אשפוז אחרי ניתוח שאלה אגב הטבת הכרית והגבהת המיטה: "גברת, את מורה?" לא יכולתי להכחיש. 

הצגה עצמית מפורטת בודקת, מלבד כישורי הפרזנטציה שלך, את הזהות העצמית שלך ואת המרכיבים שלה. תחום העיסוק, העבודה, ההתמחות, התארים והסטטוס בעבודה הם חלק מרכזי שעליו סובב ציר היומיום שלנו וממילא גם תחושת העצמי. האם אנחנו רוצות לתאר את עצמנו ללא המשרה שלנו? לא לגלות במה אנחנו עובדות והיכן, להשאיר באופן עמום את הקידום שזכינו בו ולהגיע לאירוע משפחתי ולשוחח עם עקרת הבית מהמשפחה כאילו שגם אנחנו, כל עולמנו הוא קורי עכביש, כתמים צהבהבים על צוארון בגד תינוקות שנשמר במחסן מלפני שנתיים ומילוי לבצק פילו? 

העבודה שלנו אינה רק אמצעי להשגת כסף ופרנסה אלא גם תחום עניין שמרתק אותנו. בחרנו לעבוד בתחום מסוים כי אנחנו אוהבות את התחום הזה ונהנות להצליח בו. האתגרים ממלאים את הראש שלנו ברעיונות, אנחנו מוטרדות מהבעיות ומשתוקקות לשתף ברגשות הסוערים והעמוקים שערים בנו בעקבות מה שקורה במשרד, מול המחשב, בתוך המחשב ומהצד השני של הצג. העבודה היא חלק ממני, ולא רק בגלל הזמן והכוח שאני משקיעה בה אלא בגלל שהעבודה מבטאת חלק ניכר מהמהות שלי. 

הפרדת העבודה מהחיים האישיים היא לא רק משימה טכנית שבה אינני עונה לשיחות טלפון של לקוחות בזמן שאני עם הילדים שלי. התיחום של העבודה ושל החיים האישיים הוא גבול שצריך לעבור בפנים, בנפש. מי אני באמת, ומה העבודה בשבילי וכמה מקום היא תופסת בערך העצמי הכולל שלי. 


דברים טובים עולים כסף.

המשך המאמר למנויות פרימיום בלבד, בתשלום של פחות מ - 4.50 למגזין דו חודשי מפנק!

רוצה גם להשקיע בעצמך?

ניתן להצטרף כאן 
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.