1 דקות קריאה
31 Aug
31Aug

ראש השנה עוד רגע פה ואת בעבודה. בשיגרה. בהשכבה, (בבידודים? 😞) ובמקרה הטוב: בקניות ובמתכונים.

איך מצליחים להתחבר? 


אם את מסוגלת לשמוע שיעור דרך המחשב או הטלפון, או ללכת לשיעור/ לכנס באופן פיזי - אשרייך. ומה אם לא? 

ומה אם היום יום סוחף אותך ולא משאיר לך רווח לנש(י)מה?


הנה כמה דברים שאני אומרת לעצמי...

1. מוזיקה. שירי הימים הנוראים מכניסים לאווירה, הפעילי כמה שיותר שירים שיכניסו אותך לאווירת הימים, את התפילות/ הבקשות/ התחנונים - תכניסי תוך כדי אפייה, גם בתור בחנות אפשר.


2. נכון שאין לך זמן בקושי לתפילת שחרית - אבל "לדוד ה'" כדאי לך לומר. כמובן בגלל שזאת תפילה שתוקנה לימים האלו, אבל גם בגלל שזה יחזיר אותך אחורה, לימים בהם היית אומרת את זה ברגש בתפילה בהסעה בדרך לסמינר, ואפילו בכיתות נמוכות יותר בצוותא, בכיתה.


3. חובה, חובה, עם כל העומס, למצוא לעצמך כמה דקות של שקט, כמה דקות של יישוב הדעת, תתעקשי על זה, תכתבי את זה כחלק מדף ההספקים לחג שתלוי על המקרר.  

מה לעשות בהם? 

שבי בשקט. תקשיבי. את תגלי לבד מה. כמה דקות לנשמה. כדי שלא תגיעי עם תחושת החמצה לחג. (תתחילי את הדקות האלו עם חיבוק גדול לעצמך, השאר יבוא מאליו).


4. אם את יכולה לדחוף בין לבין (אישית, עובדת במטבח עם מחשב נייד צמוד ושומעת שיעורים תוך כדי). פה, באתר בינינו יש שיעורים מומלצים לנשים, חפשי את הרב שאת מתחברת לסגנון הדברים שלו. אני אוהבת מאד את ישרות הדברים של הרב שווב. 

פה בקול הלשון יש למעלה ממאה (!) רבנים שמדברים על חודש אלול, על תשובה וימי הרחמים. בטוח תמצאי משהו שמדבר ללב שלך ולסגנון החשיבה שלך.


בימים האלו (בעיקר בעשי"ת) נקבע אם תזכי השנה לפאה חדשה כמו שאת רוצה, אם תצליחי להקשיב לאמא שלך כמו שמגיע לה, אם תגיעי סוף סוף לדירה כמו שאת רוצה, אם לא יהיו לכם הרבה בידודים, אם תצליחו לגמור את החודש ברווח, ואם תגמרי את ההשכבה היומית בנחת - בקשי כמה שיותר בין לבין לבין...

שתהיה שנה טובה, מתוקה, ומלאה בשפע מכל הסוגים!


יש לך עוד עיצה טובה?

המלצה על קו שיעורים? ספר? שיר?

שתפי לתועלת כולנו בתגובות למטה.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.