1 דקות קריאה
05 Feb
05Feb


הצפון לא נשמע כרגע מאד מבטיח בזמני המלחמה שהתרגשו עלינו.

מצד שני, גם אזור גוש דן לא נשמע משהו אם חלילה תיפתח מלחמה...

ותכלס, עכשיו כשמחירי הדירות סוף סוף יורדים אחרי שנים של עליה, זה הזמן לחשוב על דירה ב... חיפה!

אסתר היא חיפאית מבטן ומלידה ואוהבת את הנוף שנשקף לה מהחלון: כל מפרץ חיפה פרוש תחתיו.

היא אשת אברך, אמא לשתי מתוקות, מורה בתיכון, עיתונאית וכותבת תוכן. 

לגור במרחק נגיעה מהכרמל,  

ד"ש מבירת הצפון.מאיפה את במקור אסתר?

"אני חיפאית 28 שנים, כלומר מאז שנולדתי..."

איפה את גרה בחיפה?

"אני גרה בשכונת הדר, בחלק העליון שלה הקרוב יותר לכרמל, כיום ריכוזי הקניות וחיי הקהילה החרדית נמצאים ברחובות התחתונים יותר של הדר... אנחנו ממוקמים על הר, אז לכן מונחי ה'למעלה, למטה' :)"

ספרי קצת על חיפה.

"חיפה היא עיר מפותחת מאוד מבחינת תעסוקה, תחבורה, תיירות וכו'. כיום ב"ה הרבה מאוד אנשים שומרי תורה ומצוות מוצאים בה עיר נינוחה, רגועה ומכילה המאפשרת חיים נוחים עם מוסדות מצוינים ומבחר בתי כנסיות וכוללים".

למה בחרת לגור בה?

"רציתי להמשיך לגור ליד המשפחה שלי, ובעיקר לגור בדירה משלי, במחיר מתקבל על הדעת". 

הדירה שלך או שאת גרה בשכירות?

"ב"ה שלי או של הבנק יותר נכון :)"

מה גודל הדירה?

"הדירה שלי 80 מ"ר, מחולקת לשלושה חדרי שינה. הבניין שלנו נבנה כשנה לאחר קום המדינה, בניין ישן עם 4 קומות וקירות פנימיים כפולים בתפקיד מקלט... הדירה עצמה עברה שיפוץ לפני 20 שנה והיא שמורה מאוד, מחולקת לסלון ומטבח ענקיים, וחדרי שינה בינוניים, ב"ה לאחרונה הוצאנו אישורים לתוספת של ממ"ד ומרפסת". 

ונוף?

"יש לנו נוף דיכוטומי להפליא: בחזית תצפית מקסימה לעבר המפרץ, ומאחור חבלי כביסה וחתולים מנומנמים, אויר ומשבי רוח משיבי נפש גם בקיץ משלושה כיוונים. מכיוון שהתקרה גבוהה מאוד הוספנו בוידמים בתפקיד מחסן..."

כמה עולה דירה כמו שלך באזור שלך או: כמה משלמים שכירות על דירה כמו שלך?

"באזור מיליון+ לקניה, שכירות באזור 3,000".


כשאני שואלת את אסתר כמה היא מרוצה מאזור המגורים שלה מ - 1-5 היא בוחרת במספר 4: "אני מרוצה מאד מהקרבה לגני הילדים, מגני השעשועים, מקומות תעסוקה, סמיכות למשפחה, אפשרויות תחבורה, ושירותים לרווחת הציבור נוחים וקרובים".

ממה לא?

"מחילולי שבת גם בשכונה החרדית, מהמראה הסביבתי בשכונה, מרמת (חוסר) התחזוקה ברחובות, בנוסף יש חסר בחנויות הלבשה והנעלה לציבור החרדי, ואין מכוני כושר מותאמים לציבור החרדי".

מה היית רוצה לשנות במקום?

"להוסיף גינות שעשועים, גנים קהילתיים לציבור הליטאי, קווי מהדרין לדרום בסופי שבוע, תשתיות התואמות לימי גשם חזקים, ברכות נפרדות לשחייה בוקר וערב". 

יש תעסוקה לנשים חרדיות?

"בהחלט. נשים בחיפה עובדות בהוראה, הייטק, ענף החשבונאות, פקידות, מוכרות ועוד".

כשאני מבקשת מאסתר לדרג את איכות החיים בשכונה, היא ממקמת במקום גבוה את בתי הכנסת, קהילה חמה, מוסדות לימוד טובים, תחבורה ונשים כלבבה : ) במקום אמצעי את הגינות לילדים, ובמקום נמוך את החנויות באזור: "למטרת קניות אנו משתמשים בעיקר במשנת יוסף, ומידי פעם קניות מרוכזות באושר עד (למי שאין ברשותו רכב, קשה להגיע ולצאת מהמקום...). קניות להלבשה אני לרוב נאלצת לקנות בקניונים מכיוון שבשכונה אין מבחר מספק לדעתי".

את ממליצה למשפחה ולחברות לגור גם במקום?

"מאוד! אין כמו להיות בקרבת ההורים..."

ממליצה לקוראות 'שבי רגע' לעבור למקום?

"אני לא חושבת שחיפה מתאימה למישהי שרוצה חיים מאוד תוססים עם הווי של תחרות והשוואות, יש כאן משהו מאוד רגוע, אבל עלול להראות גם מנומנם למי שמגיעה מלב ליבה של ההוויה החרדית... ומכלל לאו אתה לומד על הן. הרבה נשים שהגיעו מריכוזים חרדיים מוצאות עצמן נהנות מאוד!"


גם את גרה מחוץ לירושלים או בני ברק? שתפי אותנו, אולי תפתחי את הראש לאישה אחרת.

כתבי ל: shvirega@Gmail.com

עוד לא מנויה לשבי רגע? בלחיצה פה את יושבת איתנו. 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.